IPARD’DA YENİ ÇAĞRILAR EYLÜL’DE

 

Avrupa Birliği (AB) Katılım Öncesi Yardım Aracı IPARD-II 2. Çağrı Programı kapsamında, tarım ve balıkçılık sektöründe yatırım yapmak isteyen işletmelere verilecek 1 milyar 45 milyon avro tutarındaki mali desteğe ilişkin bilgilendirme ve tanıtım semineri, Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) gerçekleştirildi. Toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü​​, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı da katıldı.

IPARD-II 2. Çağrı Programı kapsamında, tarım ve balıkçılık sektöründe yatırım yapmak isteyen yatırımcılara çağrı hakkında detaylı bilgi verildi.

Başvurular 6 Eylül’de Başlıyor.

6 Eylül’de başvuruların başlayacağının altı çizilirken 26 Eylül’de online başvuru süresi için 28 Eylül ise dosyaların son başvuru tarihi olduğu hatırlatıldı.

Çağrı’da Yeni Sektörler Var.

2. çağrı beraberinde bazı yenilikleri de getirdi. Bu çağrıda Atık su ve su arıtma tesislerine başvuruda ilave %10 destek verilirken manda yetiştiriciliği ile manda kesim haneleri ve kaz besiciliği ile kaz kesimhaneleri destek kapsamına alındı.

Proje yazım konusunda da bilgilendirilen yatırımcılara manipülasyon konusunda uyarıldı. Projelerin bu sebepten dolayı doğru bile kabul edilmeyeceği vurgulandı.

Yeni Çağrılar Eylül’de

TKDK yetkilileri toplantıda AB’ye diğer başlıklarla ilgili başvurularını tamamladıklarını belirtirken yeni çağrının Eylül ayı içerişinde çıkacağını söyledi.