ARICILIK, KAZ VE HİNDİ YETİŞTİRİCİLERİ İLE İPEKBÖCEKÇİLİĞİNE HİBE DESTEĞİ

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından Arıcılık, Kaz ve Hindi Yetiştiriciliği, İpekböcekçiliği alanlarında faaliyet gösteren Gerçek ve Tüzel kişilere hibe desteği çağrısı yayımlandı. Desteğe göre Arıcılıkta 5.000 TL Kaz ve Hindi Yetiştiriciliğinde 125.000 TL İpekböcekçiliğinde ise 250.000 TL üst limitli hibe desteği sağlanacak. Dikkat edilmesi gereken husus ise başvuru süresinin kısıtlılığı.

 

Hibe Makine ve Ekipmana

Arıcılıkta yüzde 60 kaz ve hindi yetiştiriciliğinde yüzde 70 ipekböcekçiliğinde yüzde 100 hibe desteği sağlanırken bu hibe desteği sadece makine ve ekipman desteği ile sınırlı tutuldu.  

 

35 İlde Uygulanacak.

Arıcılık için 34 il hibe kapsamına alınırken Kaz ve Hindi Yetiştiriciliğinde 4 İpekböcekçiliğinde ise 2 il kapsama dahil edildi.

 

Başvuru Süresi Kısıtlı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen hibe programının süresi 1 ay ile sınırlı tutuldu. Kısıtlı başvuru zamanın sahip hibe programı için son başvuru tarihi ise 18 Ağustos olarak belirlendi. Başvuru sahiplerinin bu tarihten sonra yaptıkları başvurular kabul edilmeyecek.